Úspešný víkend pre športové gymnastky z Elánu Prievidza

24. 4. 2019 14:17

Dievčatá z GK Elán Prievidza úspešne absolvovali gymnastické preteky druhý aprílový  víkend. V sobotu sa  zúčastnili v Žiline na 1.oblastnom kole SP JIPAST C a v nedeľu ďalšie klubové kolegyne  pokračovali pretekmi „Rožnovské prostná“  v Rožnove pod Radhoštem.

V sobotu sa v žilinskej telocvični predstavilo celkom 143 pretekárok z oblasti stred / gymnastky z Handlovej, Martina, Vrútok, Žiliny, Brezna, Topoľčian, Považskej Bystrice, Prievidze /.  GK Elán Prievidza reprezentovali dievčatá v štyroch  kategóriách, ktoré  trénujú pod vedením tréneriek  Dagmar Strmenskej , Magdalény Prágerovej , Sofii Pekárovej,  Edity Ertlovej a Oľgy Čičmancovej v priestoroch športovej haly a ZŠ Malonecpalská.

Ako prvé sa predstavili dievčatá slniečka – predškoláčky a najmladšie žiačky.  Na svojich prvých pretekoch dievčatá obstáli na výbornú. Dorota Hana Strmenská si v kategórii slniečok vybojovala 2.miesto a Ellia Nováková 3.miesto .

Umiestnenie ostatných pretekárok:

Júlia Bátorová – 9.miesto, Zara Jančiová – 11.miesto, Ema Cipovová – a Kristína Urbanovská  - 14.miesto, Júlia Zimányiová – 16.miesto, Zuzana Kotríková , Aneta Líšková – 17.miesto,  Sofia Homolová – 24.miesto, Karin Kotianová – 30.miesto, Karin Súderová – 31.miesto, Anabela Sekerešová  - 39.miesto.

V kategórii najmladších žiačok sa v konkurencii 33 pretekárok najlepšie umiestnila Barbora Plevová na 4.mieste a získala I.výkonnostnú triedu.

Umiestnenie ostatných pretekárok: Natália Kiabová – 7.miesto a I.VT, Zora Škultéty – 23.miesto a II.VT .

V kategórii mladších žiačok sa v konkurencii 33 pretekárok najlepšie umiestnila Soňa Bellová , ktorú delilo od medaily 0,25 b. a získala I.VT.

Umiestnenie ostatných pretekárok: Diana Lugárová – 14.miesto, Michaela Čižnárová – 17.miesto, Silvia Kupčoková – 21.miesto, Gréta Daubnerová – 24.miesto / všetky II.VT/.

V kategórii starších žiačok  v konkurencii 26 pretekárok sa najlepšie darilo Karin Miezgovej – 11.miesto a získala II.VT a Tara Miháliková získala III.VT a obsadila 19.miesto.

V nedeľu ďalšie dievčatá z Elánu reprezentovali naše mesto  na pretekoch v Čechách . Konal sa tu prvý ročník súťaže „Rožnovská prostná“. Dievčatá súťažili vo voľných zostavách na prostných v piatich kategóriách podľa veku a získali dve zlaté medaily.

Z najmladších  6 ročných dievčat   Dorota Hana Strmenská získala zlato a Zara Jančiová obsadila 11.miesto a Lenka Pastuchová 12.miesto.

V kategórii 7 ročných dievčat veľmi pekne uspela Amanda Šnircová na 9.mieste, Lina Pekárová  - 13.miesto a Ema Ohradzanská 14.miesto.

V kategórii 8 ročných sa darilo Soni Pastuchovej, ktorá obsadila 6.miesto a Sofia Mazánová 10.miesto.

V kategórii 9 ročných suverénne zvíťazila Vivien Minichová  a spomedzi 29 pretekárok sa prievidzské gymnastky umiestnili takto: Laura Melušová a Dáša Ďurišová spoločne na 10.mieste, Rebeka Šnircová – 16.miesto, Liana Alušicová – 19.miesto.

V kategórii 10 ročných nás reprezentovala Adela Rizikyová, ktorá sa umiestnila na 19.mieste.

Dievčatám srdečne blahoželáme. Mnohé z nich absolvovali svoje prvé preteky , zvládli psychickú záťaž a zacvičili zostavy, ktoré nacvičili pod vedením svojich tréneriek. Najbližšie preteky dievčatá čakajú posledný aprílový víkend v Detve a Kelčove.