Úspešný záver roka GK Elánu Prievidza.

Lorem ipsum dolor sit amet 14. 12. 2015 08:11

Prvý decembrový víkend končil GK Elán tohtoročnú sezónu na pretekoch v Detve, v Prešove a v nedeľu Mikulášskym popoludním v mestskej športovej hale pred zrakmi 500 divákov.

Dievčatá absolvovali svoje posledné preteky v Detve. Na Majstrovstvách Slovenska nás reprezentovali 2 dievčatá v dvoch kategóriách vo voľných zostavách s povinnými prvkami a zvolenou obtiažnosťou.

V kategórii mladších žiačok bola opäť úspešná Kristína Drabantová. Za svoju obtiažnosť na prostných a kladine získala najvyššie bodové ohodnotenie, za preskok mala tiež najvyššiu známku a celkovým výkonom si zabezpečila bronzovú medailu a pohár (k striebru chýbalo 0,11 b., k zlatu 0,367 b.). Za svoje celoročné výkony v troch kolách v Slovensko pohári JIPAST v tejto kategórii i napriek tomu, že v každom kole získala medailové miesto bola vyhodnotená ako štvrtá (k bronzu jej chýbalo 0,033 b.). V kategórii junioriek Natália Tornócziová mala síce menej početnú konkurenciu, no i tak predviedla svoje zostavy s vysokou akrobatickou náročnosťou, istotou a skončila na druhom mieste. Pri vyhodnotení celoročnej úspešnosti v troch kolách SP si vybojovala 3. miesto.

V rovnakom čase sa gymnasti zúčastnili pretekov O Vianočný pohár v Prešove. V kategórii mladší žiaci nás reprezentovali Adam Smaho a Viktor Hutár, ktorí skončili na 8. a 9. mieste. V kategórii juniorov skončil na 2. mieste Martin Baláž a na 3. mieste Ľubomír Choleva. Boli to posledné preteky chlapcov v tomto roku a niesli sa už vo Vianočnom duchu.

Tento víkend gymnasti ukončili Mikulášskym popoludním v Mestskej športovej hale v Prievidzi na veľkej palubovke. Stretli sa tu malí aj veľkí gymnasti, aby predviedli svojim rodičom, starým rodičom, čo sa za uplynulé obdobie naučili. Začali tí najmenší jednoduchým rozbehaním a rozcvičkou. Po nich sa predviedli deti predškolského a mladšieho školského veku cvičením na náradí – na lavičke, preskoku a akrobacii.  Hneď za nimi sa predstavili dievčatá a chlapci, ktorí sa síce pretekov nezúčastňujú, no veľmi radi sa venujú športu a nacvičujú prvky športovej gymnastiky.
Prehliadka cvičenia sa postupne prepracovala k pretekárkam, ktoré sa snažili v krátkom programe ukázať prvky, s ktorými nás veľmi úspešne reprezentovali na pretekoch gymnastiek Slovenska počas roka. Na malú chvíľku pretekárky oddelili „snehové vločky“ – dievčatá, ktoré sa pripravujú na preteky budúceho roka. Po nich sa predstavili striedavo pretekárky a pretekári GK svojim cvičením, ktoré bolo nielen vyvrcholením športového roka, ale i vyvrcholením gymnastickej práce. Všetky deti za ich vystúpenie obdaril Mikuláš, ktorý vyjadril i slová uznania šikovnosti týchto detí a ich trénerov.

Rodičia mali možnosť pozrieť si nielen vystúpenia svojich detí, ale i nové náradie, ktoré obnovilo vzhľad špecializovanej gymnastickej telocvične a obohatilo tréningový proces  vďaka finančnej podpore Mesta Prievidza v celkovej výške 3 300 €.