Víťazom 2.kola Slovenského pohára Zubovský

Lorem ipsum dolor sit amet 21. 5. 2015 08:04

Prievidzskí gymnasti 16.5.2015 pokračovali vo svojom súťažnom programe na rok 2015  II. kolom Slovenského pohára JIPAST chlapcov v športovej gymnastike v Banskej Bystrici.Súťažili v rovnakých požiadavkách ako nedávno pred 3 týždňami na domácej pôde

Úsilie trénerov k zdokonaleniu predvedených zostáv v Prievidzi padlo na úrodnú pôdu, o čom svedčia zlepšené dosiahnuté výsledky. Chlapci nás opäť reprezentovali v štyroch kategóriách.
V kategórii najmladších žiakov sa v súťaži jednotlivcov najlepšie umiestnil Adam Smaho, ktorý si vybojoval 3.miesto a prvý krát vo svojej kariére vystúpil na stupeň víťazov. V spoločnom úsilí si gymnasti z Elánu ako družstvo vybojovali 2.miesto v zložení Adam Smaho, Milan Blaho a 3.miesto v zložení Leo Beljanský a Oliver Lipovský.
V kategórii mladších žiakov sa z našich najlepšie darilo Tomášovi Klementovi , ktorý sa umiestnil na 5.mieste. V súťaži družstiev si naši mladší žiaci vybojovali 3.miesto v zložení Tomáš Klement, Viktor Hutár, Adam Hlaváč.
V kategórii starších žiakov, ktorá bola v tomto kole slabšie obsadená, sa tiež podarilo získať medailové miesta. Zlato získal Nikita Zubovský, ktorý svojimi jednoduchými, ale čisto zacvičenými zostavami predbehol svojich súperov. Gratulujeme ! 3.miesto získal, tak isto pretekár GK Elán Prievidza Adrián Klement.
Týmito pretekmi sa ukončili jarné domáce súťaže a nastáva obdobie kedy sa chlapci začnú učiť nové cvičebné tvary, spájať ich do nových kombinácii a zostáv, aby v jesennej časti udržali krok s najlepšími gymnastami na Slovensku. Do letnej prípravy im prajeme veľa chuti a pevné zdravie.