Lorem ipsum dolor sit amet 28. 9. 2015 08:25

Volejbalisti VK Prievidza vstúpili do sezóny s novým tímom. Aj keď sa začalo trénovať  3. augusta, stále zostáva problémom súhra.

Výsledok zápasu:
TJ Spartak Myjava - VK Prievidza 3:0 (24, 21, 18)
75 min, rozhodovali: Juráček a Kováč, 350 divákov
Myjava: Hauer 3, Mračko 13, Piovarči 8, Leškanič 7, Katona 16, Durec 8, libero Vydarený (Pokopec 1, Konc 0). Tréner: M. Pipa.
Prievidza: Gorski 2, M. Hukel 10, Michalec 6, Slubowski 20, Savio 0, Šimko 6, libero Hraňo (Janušek 2). Tréner: J. Vlk.

Volejbalisti VK Prievidza vstúpili do sezóny s novým tímom. Aj keď sa začalo trénovať  3. augusta, stále zostáva problémom súhra. Zvlášť, keď volejbalisti v dnešnom zložení trénujú len týždeň – dva, pretože hráči pribúdali až do posledného týždňa.
Viazlo to v prípravných zápasoch a ukázalo sa to aj v prvom, súťažnom s Myjavou,  vstup do novej sezóny prievidzským volejbalistom vôbec nevyšiel.
Ligová premiéra bola podobne, ako prípravné zápasy, v znamení improvizácie. Blokár Hukel hral na smečiarskej pozícií, keďže pre administratívne problémy s prestupom nemohol nastúpiť Pavelka. Tak sa to opäť miešalo. Chýba aj Venezuelčan Rodriguez , ten sa pripojí po reprezentačných povinnostiach, hralo sa tak  bez prvých dvoch blokárov.

Tréner Jaroslav Vlk: “ Prvý set nebol zlý, Tri Slubowského body a Michalcov blok nás dostal do vedenia 16:12 a veľmi dobre to pre nás vyzeralo do stavu  20:16. Skúseným hráčom by set už nemal ujsť, ale  Myjavčania niekoľkými plachtiacimi podaniami rozhodili našich a problém z prípravných zápasov – koncovka sa ukázal aj tu.“

Prehratý set v koncovke a na 24 bodov, to nie je žiadna tragédia, horšie to bolo už v ďalšom priebehu zápasu.
Tréner Jaroslav Vlk : „Nedokázali sme domácich odtlačiť od sieti a ubrániť Katonu. Po slabej prihrávke sme chodili len cez dvojblok  a súper často len cez dve ruky. Hlavne legionárom a aj Hukelovi robila nízka hala problém pri podaní, verím, že sa dostanú aj v tejto svojej silnej činnosti do pohody..  Mrzí  aj to, že sme často dokázali ubrániť súpera, ale následne sme z toho nedokázali vyťažiť bod.“
Bol to prvý zápas, teraz bude dva týždne času  na tréning, pretože pre nepárny počet družstiev v extralige jeden tím každé kolo stojí.
VK pauzu vyplní, ešte bez Rodrigueza prípravnými zápasmi . Dva razy sa Prievidza stretne s Brnom – v piatok o 19,30 a v sobotu o 10,00 v športovej hale v Prievidzi . Neskôr, v nasledujúcom týždni v stredu a štvrtok si zahrajú Prievidžania na turnaji v Brne. Až v sobotu 10. októbra hrajú súťažný zápas v Starej Ľubovni.

Autor: I.Mackovič VK Prievidza