Výsledky družstiev BC Prievidza mládež

Lorem ipsum dolor sit amet 9. 10. 2013 15:03

Pozrite si výsledky z posledných odhratých zápasov družstva BC Prievidza mládež.

Starší žiaci, kvalifikácia o postup do celoslovenskej ligy:
MBK Victoria Žilina – BC Prievidza mládež   45 : 75 ( 18:16, 6:20, 8:23, 13:16)
Body Prievidza: Mokráň 20, Hromada 17, Magdolen 11, Huljak 6, Mikuláš 6, Petráš 6, Piteľka 4, Hronský 2, Mičo 2, Pondela 2
Marek Bulík: V prvom zápase kvalifikácie o postup do celoslovenskej ligy sme si zmerali sily s vlaňajším vicemajstrom Slovenska, MBK Victoria Žilina. Do Žiliny sme cestovali v nekompletnom zložení a tak sme boli zvedaví, ako sa chalani vysporiadajú so zodpovednosťou za výsledok. Do prvej štvrtiny nastúpil náš súper s oboma svojimi lídrami Hebibim aj Konštiakom s cieľom získať náskok, avšak naši chalani hrali solídne a nebyť zbytočných strát, mohli sme byť vo vedení už po prvej štvrtine. Od druhej štvrtiny sme znížili počet strát, hrali sme dobre v obrane, rýchlo dopredu a v polčase sme viedli o 12 bodov. Druhý polčas už bol plne v našej réžii, pridali sme ešte rozum v postupnom útoku a zápas sa zmenil na jasnú záležitosť v náš prospech. Veľkým pozitívom je, že sa môžeme aj v takýchto zápasoch spoľahnúť na všetkých hráčov. V ďalšom zápase sa stretneme v stredu 9.10.o 15:45 na domácej palubovke s Banskou Bystricou. Zápas sa odohrá v športovej hale a všetkým priaznivcov basketbalu na tento zápas srdečne pozývame.

MLADŠÍ ŽIACI odohrali v sobotu 5.10. dvojzápas 1. kola ligy v Žiline a v 2. zápase sa im podarilo o bod zvíťaziť!
1. zápas:
MBK Victoria Žilina - BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ    82:53 (23:7, 16:14, 18:19, 25:13)
Šturcel 30, Hrnčár 11, Lukáč, Miletič, Ondrejec, Matuška, Štípala  po 2, Kalina, Peciar po 1, Ilčík, Bagiň, Mojžiš, Sojka, Schnierer  po 0, F: 22-27, TH: 22/10
Domáci hráči - majstra Slovenska - od začiatku zápasu získali pomerne bezpečný náskok. Slabo sme bránili a hlavne sme nedokázali eliminovať rýchle protiútoky a výborné útočné doskakovanie súpera. V útočných činnostiach sa darilo iba Šturcelovi.  V závere zápasu dostali možnosť nastúpiť všetci naši hráči.

2. zápas:
MBK Victoria Žilina - BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ   57:58 (22:15, 16:15, 12:12, 7:16)
Šturcel 15, Hrnčár 9, Lukáč 8, Kalina, Štípala po 6, Mojžiš, Bagiň po 4, Sojka, Peciar, Ilčík po 2, Matuška, Ondrejec, Miletič po 0, F: 22:19, TH: 32/14
Druhý zápas mal do polčasu podobný priebeh ako predchádzajúci zápas. Začiatkom tretej štvrtiny sme pridali na dôraze hlavne v obranných činnostiach a našim častým striedaním sa hra postupne vyrovnala. K tradičnej streleckej opore Šturcelovi sa pridali Hrnčár, Lukáč, Kalina a Štípala. Výsledkom našej streleckej potencie a výbornej celoplošnej obrany všetkých hráčov bolo vyrovnanie skóre v poslednej minúte. V posledných sekundách zápasu za stavu 57:56 pre domácich sme mali dva jednoduché nájazdy, ktoré sme však nezakončili. Stále za stavu 57:56 pre domácich doskočil Hrnčár loptu pod košom súpera a v snahe o rýchle zakončenie bol faulovaný. V búrlivej atmosfére obidva trestné hody bezpečne premenil na konečný stav 57:58! Súper napriek enormnej snahe už nedokázal úspešne zakončiť. Veľkú pochvalu za bojovnosť a vôľu za víťazstvom si zaslúži celý kolektív.