Po Svetových umeleckých hrách v Chorvátsku 2013 ostala jedinečná kolekcia umeleckých diel. Teraz ich vystavujú v Prievidzi. Pozrieť si ju môžete v mestskej galérii - 56 svetových výtvarných diel sa v Prievidzi často nevidí.
V rámci výstavy WORLD ART GAMES Collection, môžete vidieť 56 výtvarných diel od 53 vystavujúcich umelcov z celého sveta, zo všetkých kontinentov. Medzi vystavovateľmi nájdete umelcov ako Bikkel /Holandsko, Lena Kelekian /Libanon, Andrés Hermosilla /Chile, Anna Berthelsen /Nórsko, Mai Refky /Egypt, Maria Elena Beneito /Argentína, MiHyo Kim /Kórea, Sharlene Schmidt /Nový Zéland, Vanessa Garside /Veľká Británia a ďalších.
Prezident Slovenského výboru Svetových umeleckých hier Roman Turcel hodnotí výstavu iba pozitívne. „Na putovnej výstave prezentujú umelecké diela desiatky umelcov z 35 krajín sveta. Naozaj ide o jedinečný svetový projekt v oblasti kultúry a ja som rád, že takúto výstavu môžeme hostiť práve v mojom rodnom meste v Prievidzi. Samotná výstava potrvá až do 20.4.2014. Pozrieť si ju môže každý denne od desiatej do osemnástej hodiny. Sme radi že verejnosť prejavuje záujem o toto svetové umenie.“
Na otvorení výstavy sa zúčastnili aj prezident organizácie Svetových umeleckých hier (WAG) Peter Weisz, viceprezidentka WAG organisation Jasminka Paunović, chorvátsky veľvyslanec Jakša Muljačić, primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková, konzul veľvyslanectva USA na Slovensku Nik Trendowski, Magdaléna Ševčíková z Ministerstva kultúry SR a zástupcovia z Bulharského kultúrneho a informačného strediska.
WORLD ART GAMES (WAG) = Svetové umelecké hry sú organizácia spájajúca umelcov z celého sveta - má zastúpenie cca v 60 krajinách zo všetkých kontinentov. Hry sa konajú každé dva roky, prvé boli v Chorvátsku v roku 2013. Ako Roman Turcel povedal už skôr, „Svetové umelecké hry znamenajú pre kultúru to, čo pre šport znamenajú Olympijské hry. Stavajú na rovnakej myšlienke. Spájajú ľudí bez rozdielu náboženstva, pohlavia, sexuality, štátnej príslušnosti, akejkoľvek inej príslušnosti, politických názorov, sociálneho statusu. Jediný spoločný menovateľ je umenie.“