XVIII. ročník olympiády detí materských škôl

Lorem ipsum dolor sit amet 19. 6. 2014 13:00

Prievidzská Niké aréna sa v utorok  17.6.2014 stala športoviskom pre najmladších olympionikov. Pod záštitou Mesta Prievidza a Olympijského klubu v Prievidzi sa na basketbalovej palubovke konal XVIII.ročník letnej olympiády detí materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prievidza.

Stretlo sa tu 120 detí z jedenástich materských škôl, ktoré súťažili v kategórii chlapcov a dievčat v piatich atletických disciplínach - beh na 20 m, skok do diaľky z miesta, beh na 20 m cez prekážky, hod tenisovou loptičkou a štafeta 4 x 20 m. V prvých štyroch disciplínach si zmerali svoje výkony dvaja najlepší chlapci a dve najlepšie dievčatá – víťazi školských kôl športovej olympiády a v piatej disciplíne pretekali 4 najlepší bežci za svoju školu.

Po absolvovaní všetkých disciplín deti trpezlivo čakali na vyhlásenie výsledkov. Ich čakanie spríjemnilo športovo – tanečné vystúpenie detí z MŠ Krmana a gymnastiek   a gymnastov z GK Elán Prievidza.

Tí najlepší na stupni víťazov dostali za svoje  výkony medailu,  diplom a vecnú odmenu . Za každý výkon  zároveň každé dieťa získalo určitý počet bodov pre svoju školu  , ktoré  sa započítavali do celkového vyhodnotenia.  Cenné zlato si po ročnej prestávke opäť vybojovali deti z MŠ Závodníka s celkovým  počtom 258 bodov. O jednu priečku nižšie sa tento rok posunuli deti z MŠ Cyrila, ktorí získali 253,5 b. a bronz si vybojovali deti z MŠ Matušku s celkový počtom 244,5 b.

Po vyhodnotení najlepších jednotlivcov a kolektívov čakalo malých olympionikov malé prekvapenie . I napriek tomu , že nestáli  na stupni víťazov, tešili sa z medaile, ktorú každý z nich dostal. Stalo sa tak vďaka finančnej podpore Mesta Prievidza a Olympijského klubu v Prievidzi , ktorí sa spolu s organizačným tímom riaditeliek materských škôl  tešia na stretnutie o rok .