Začiatok pretekárskej sezóny športových gymnastiek

Lorem ipsum dolor sit amet 26. 3. 2015 08:46

Športové gymnastky  z Gymnastického klubu Elán Prievidza  začali úspešne  tohtoročnú gymnastickú sezónu  v Handlovej. V sobotu 21.3.2015 sa tu uskutočnilo 1. kolo Sokolského pohára – oblasť stred. V dvoch telocvičniach sa stretlo 48 gymnastiek

Z gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska(Prievidza,Martin,Topoľčany,Trenčín,Handlová, Brezno).
Dievčatá súťažili v kategórii predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. Okrem predškoláčok mali všetky snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať čo najvyššie bodové ohodnotenie, aby mohli postúpiť na 1.kolo slovenského pohára JIPAST do Bratislavy, kde sa stretnú tie najlepšie gymnastky Slovenska.
V kategórii predškoláčok zvíťazila Michaela Čižnárová, ktorá mala náskok 1,90 b. pred Leou Godálovou z Topoľčian. Tretie miesto získala Nely Šimkovičová tiež z Elánu, ktorá bola po prvýkrát na pretekoch.   V kategórii najmladších žiačok dievčatá predviedli veľmi kvalitné zostavy, o čom svedčia najvyššie  známky na jednotlivých náradiach za obtiažnosť zostavy.
Umistnenie našich dievčat :
1.miesto – Michaela Mikušová – 45,10 b., 2.miesto – Nikola Naodová – 44,95 b., 3.miesto – Karin Strižencová z Handlovej a Bianka Gajdošová z Elánu – 43,45 b.
V kategórii mladších žiačok mali tiež prievidzské gymnastky spolu s dievčatami z Topoľčian najvyššiu hodnotu zostáv a svojim výkonom za predvedenie sa umiestnili takto:
1.miesto – Viktória Hulová, 2.- 3.miesto – Daniela Gregušová – obe z Topoľčian a Lucia Benedikovičová z Elánu, ktoré mali zhodne známky v hodnote 48,90 b.
Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek:
6.miesto - Nikola Čižnárová – 48,40 b.,10.miesto -Karin Miezgová – 46,60 b.,11.miesto – Naďa Bellová – 46,45 b., 12.miesto – Katarína Fábriková.
V kategórii senioriek nás reprezentovala Simona Matyová, ktorá skončila na piatom mieste.
Dievčatá potešili svoju trénerku Magdalénu Prágerovú, pretože  svojim výkonom splnili svoj cieľ – získať prvú alebo druhú výkonnostnú triedu, aby mohli postúpiť na celoslovenské kolo . Všetko však ešte záleží od výsledkov dievčat v ostatných oblastiach - východ a západ, ktoré pretekali v ten istý deň v Trnave a Košiciach. Slovenská gymnastická federácia k novému systému súťaží od tohto roku, pretože celkove by sa na pretekoch stretlo viac ako 250 gymnastických nádejí. Našim dievčatám budeme držať palce, aby sa prebojovali na Slovenský pohár JIPAST do Bratislavy, ktorý bude 18.4. za účasti tých najlepších gymnastiek Slovenska.