Zlato a bronz putovali do Prievidze

Lorem ipsum dolor sit amet 29. 4. 2013 11:52

Športové gymnastky z Gymnastického klubu Elán Prievidza začali veľkým úspechom tohtoročnú gymnastickú sezónu v Bratislave 20. apríla,kde sa konalo 1. kolo Sokolského pohára.

V dvoch telocvičniach sa stretlo 140 gymnastiek a gymnastov zo Slovenska (Prievidza,Bratislava,Vrútky, Martin, Topoľčany, Zákamenné,Trenčín, Lipt.Mikuláš).
Veľký podiel na tak vysokej účasti mali práve naše prievidzské gymnastky. Celkove ich bolo 19,pretekali v kategórii prípravka, mladšie a staršie žiačky, juniorky.

Najväčším úspechom je po minuloročnom bronze a striebre zlato pre Kristínku Drabantovú. Na preskoku ako aj v minuloročných pretekoch dosiahla z 36 pretekárok najvyššiu známku – 10,00 bodov. Prvé miesto jej patrilo aj na kladine – 11,8 b., a k celkovému víťazstvu jej postačila aj  tretia priečka  na hrazde a akrobacii. Na druhom mieste s rozdielom 1,12 b. skončila pretekárka z Bratislavy M.Roháčová a bronzovú medailu si vybojovala Lucia Benedikovičová / GK Elán /, ktorá za 1.miestom zaostávala 1,2 b.

Dievčatá predviedli veľmi kvalitné , náročné a hodnotné výkony, o čom svedčia ich východzie známky na jednotlivých náradiach, ktoré určujú obtiažnosť zostavy.Nie všetky však mohli byť prvé. Umiestnenie ostatných dievčat - prípravka:
7.miesto – Nikola Čižnárová – 43,65 b.,8.miesto – Alica Čavojská – 43,36b. 13.miesto -Karin Miezgová – 41,65 b.,14.miesto – Naďa Bellová – 41,00 b., 16.miesto – Katarína Fábriková,/trénerky Prágerová Lehotová/ 33.miesto - Alexandra Neuročná.
V kategórii mladších žiačok / 30 pretekárok/ síce po preskoku bol Vanesa Neuročná na striebornej pozícii, napokon sa musela uspokojiť z 10.miestom /s víťazkou ju delili 2 body / .Ďalšie priečky si dievčatá z Elánu  rozdelili takto : 11.miesto – Ema Jurenková,12.Miesto Nina Hutárová, 17.miesto Ivana Bohňová,23.miesto Amália Bohňová / trénerky Bohňová, Neuročná/.
V kategórii starších žiačok / 38 pretekárok/ sa Nina Čizmárová celkove so 44,5 b. umiestnila na 11.mieste / na preskoku 5.miesto/ , Erika Martiňáková si vybojovala 13.miesto so 43,4 b.,  / i keď po preskoku bola na 4.mieste /.
Ostatné dievčatá Júlia Švecová obsadila 16.miesto a Zuzana Vavrová 20 .miesto / tréneri Prágerová, Greguška/.

Tento rok sme mali zastúpenie aj v kategórii junioriek, kde nás reprezentovala Simona Matyová. Predviedla síce veľmi pekné zostavy, no nižšia obtiažnosť jej stačila na 11.miesto.

V tomto čase sa dievčatá pripravujú na  2.kolo Sokolského pohára v Handlovej.
Na máj už dnes tréneri a trénerky z Elánu s elánom organizačne pripravujú 1.kolo slovenského pohára chlapcov a preteky „O pohár Stavmatu „ , ktoré sa uskutočnia pod záštitou Slovenskej gymnastickej federácie a za finančnej podpory mesta Prievidza.

Autor: Edita Ertlová