Do Prievidzského parku prinesie oživenie petangové ihrisko23. 8. 2017 10:27

K novej hracej ploche bude viesť chodník z dlažby, v jeho blízkosti budú umiestnené aj lavičky.

V parku Prepadliská onedlho pribudne nové petangové ihrisko. Vybuduje ich prievidzská firma, ktorá vzišla z verejnej súťaže. Do mesiaca od podpísania zmluvy s mestom Prievidza musí odovzdať projektovú dokumentáciu a do štyroch mesiacov aj hotové dielo. 

Pôjde o ihrisko, ktoré bude mať rozmery 4 x 15 metrov, rozmer celej plochy bude 6 x 17 metrov s prístupovým chodníkom z dlažby. Ihrisko bude mať povrch so spevneným podkladom, posypané vrstvou drobnej kamennej drte a ohraničené budú obrubníkmi.

V blízkosti nového športoviska budú osadené lavičky, odpadkový kôš a tabule s prevádzkovým poriadkom, prípadne s pravidlami hry. Príprava projektov a výstavba petangového ihriska vyjde na 11 011,48 eur.

Petang je spoločenská hra určená pre jedno až trojčlenné družstvá. Pochádza z Francúzska. Hráči sa pri nej snažia umiestniť kovové gule najbližšie k cieľu, teda k drevenej guličke, pričom hádžu špeciálnou technikou, ktorú stanovujú pravidlá. Hrať sa dá na rôznych povrchoch, ako je tráva či piesok. Na prievidzských ihriskách to bude drť z kameňa. Petang môžu hrať všetky generácie, od detí až po seniorov.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri