Hráči MBA získali vzácne kovyLorem ipsum dolor sit amet 4. 7. 2022 11:06

V Galérií I. Vysočana v priestoroch Meštianského domu sa uskutočnilo slávnostné prijatie mladých hráčov MBA Prievidza, ktorí získali viacero titulov.

Prievidzský basketbal začal svoju históriu písať v roku 1947. Odvtedy ubehlo už mnoho času. Klub menil názvy, striedali sa jeho hráči, tréneri, funkcionári a striedali sa výhry, ale aj pády. Basketbal si aj napriek neúspechom, ktorých našťastie nebolo veľa, v srdciach svojich prievidzských nadšencov získal nezastupiteľné miesto a patrí medzi najobľúbenejšie športy v meste. Mladé basketbalové nádeje z MBA Prievidza získali na Majstrovstvách Slovenska vzácne kovy.

Juniori  na Majstrovstvách Slovenska  v Leviciach obsadili 3. miesto, žiakom na Majstrovstvách Slovenska  na domácej palubovke patrilo 2. miesto a  mladší žiaci z  Majstrovstiev Slovenska v Bratislave priniesli titul majster Slovenska. Rovnako zabodovali  v Košiciach na Majstrovstvách Slovenska aj starší minižiaci a patrí im titul majster Slovenska. No a v Komárne sa nedali zahanbiť ani mladší minižiaci a titulom majster Slovenska zavŕšili túto parádnu tohtoročnú jazdu MBA Prievidza.

"S radosťou musím konštatovať, že sezóna 2021/22 bola pre MBA Prievidza mimoriadne prajná. Výsledky, ktoré ste dosiahli, sú  skutočne hodné chlapov  a ja som na vás naozaj veľmi hrdá. Želám vám veľa radosti z basketbalu a úspech, ktorý nemusí byť vždy len v dosiahnutí víťazstva, i keď to hreje najteplejšie. Osobne sa domnievam, že dôležité je najmä vnútorné uspokojenie z pocitu, že ste na palubovke pod košmi, ale i mimo nej, vydali všetko to najlepšie, čo vo vás je. Že si vychutnávate krásu basketbalu v jeho rýchlosti, šikovnosti, občas aj tvrdosti, avšak vždy v duchu fair-play.  Toto všetko môže byť dostatočným zadosťučinením za tú horu driny a more potu, ktoré vynakladáte  v príprave, ale  i samotnom zápase, " uzavrela primátorka Macháčková.

Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri