Macháčková: Od môjho nástupu sme dali do ciest a chodníkov takmer štyri milióny eur16. 5. 2018 12:52

Od začiatku pôsobenia Kataríny Macháčkovej v pozícii primátorky sa do ciest v Prievidzi investovali takmer štyri milióny eur. Len v tomto roku mesto do opráv a rekonštrukcií ciest a chodníkov investuje viac ako 1,5 milióna eur. Vedenie mesta hovorí o cestách ako o jednej zo svojich priorít.

Už v prvých mesiacoch roka 2018 boli realizované opravy viacerých cestných komunikácií. Od začiatku roka bolo opravených deväť ciest a to miestne komunikácie na uliciach Sklenárska, J. Palárika, Uhlištná, Na záhumní, Nábrežná ulica, M. Hodžu, Snežienková, Záhradnícka a J. M. Hurbana.

Prievidza plánuje do opráv a rekonštrukcií investovať v tomto roku viac ako 1,5 milióna eur. „V tomto roku chceme stihnúť aj ďalšie opravy miestnych komunikácií na uliciach K. Novackého, Mariánska, a vo vnútrobloku na ulici M. Mišíka. Budeme tiež opravovať chodníky na Jégeho ulici a na Ceste V. Clementisa.“ informuje primátorka Prievidze Katarína Macháčková. Rovnako beží proces verejného obstarávania na rekonštrukcie ciest. „Ide o objem investícií, ktorý chceme zazmluvniť na dlhšie časové obdobie. S prácami ale chceme začať už v tomto roku,“ potvrdila primátorka.


Opravy a rekonštrukcie ciest či chodníkov považuje vedenie Prievidze za jednu z finančných priorít. „Od môjho nástupu na pozíciu primátorky mesta, teda od roku 2010, sme len do ciest a chodníkov investovali už takmer štyri milióny eur. Do tejto sumy sme nezapočítali ešte 1,5 milióna eur, ktoré preinvestujeme v tomto roku. S opravami ciest a chodníkov, samozrejme, plánujeme pokračovať,“ uzavrela primátorka.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri