Prievidzská vianočná výzdoba22. 11. 2017 14:44

Z dôvodu bohatej vianočnej výzdoby a nových prvkov začali Technické služby s inštaláciou svetelných ozdôb už v októbri.

Vianočná výzdoba sa rozšíri tento rok o 15 kusov svetelných prvkov na ulici Clementisa a 3 kusy na kruhovom objazde na ulici Ľ. Ondrejova. Novú výzdobu dostanú aj kruhové objazdy na ulici A. Hlinku a Bojnickej ceste, pôvodné dekorácie z týchto kruhových objazdov budú použité na kruhovom objazde cesty I/64 za tunelom a dva prvky budú použité na fontáne na sídlisku Kopanice. Nový vianočný šat dostanú aj budovy mestského domu a mestského úradu na Námestí slobody.

Pôvodná vianočná výzdoba z týchto budov bude zdobiť fasádu kultúrneho domu Necpaly, kaplnku v Necpaloch a balkón Domu kultúry. V častiach Veľká Lehôtka, Malá Lehôtka a Hradec sa rozšíri vianočná výzdoba na stĺpy verejného osvetlenia v počte 6 kusov komponentov na každú mestskú časť.

Novinkou tohtoročnej výzdoby bude aj svetelný adventný veniec pred kostolom Najsvätejšej Trojice na Námestí piaristov, ktorého prvá sviečka bude rozsvietená na prvú adventnú nedeľu, 3. decembra 2017.

Vyzdobia aj voľne rastúce stromčeky

V rámci vianočnej výzdoby budú ozdobené ako aj v minulých rokoch štyri stromčeky, na Námestí slobody, Námestí J. C. Hronského, na sídlisku Kopanice a na sídlisku Necpaly. V mestských častiach Veľká Lehôtka, Malá Lehôtka a Hradec ozdobia zamestnanci Technických služieb existujúce živé stromčeky.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri