Stĺpy verejného osvetlenia dostávajú nový náter14. 9. 2017 10:19

Spoločnosť Technické služby mesta Prievidza začali s údržbou stĺpov verejného osvetlenia v centre mesta. Práce potrvajú dva až tri týždne, prosíme verejnosť o zvýšenú pozornosť pri prechádzaní v okolí, kde sú práce realizované. 

Spolu dostane náter až 107 stĺpov verejného osvetlenia. Ich náter bol v priebehu rokov zničený vplyvom klimatických podmienok, ale aj mechanickým poškodením.

Údržba svetelných stĺpov bude vykonaná prostredníctvom postreku špeciálnej grimmelovanej farby, ktorá odoláva nielen vplyvom UV žiarenia a vlhkosti, ale poskytuje aj účinnú antikoróznu ochranu.

Postrek stĺpov verejného osvetlenia by mal byť realizovaný v priebehu nasledovných dvoch až troch týždňov. Predpokladaný čas ukončenia prác bude záležať od klimatických podmienok, nakoľko postrek sa nemôže vykonávať za dažďa a ani vo vysokých teplotách. Práce budú realizované v centre mesta v okolí farského kostola, Námestia slobody, Kláštornej ulice, kostola Piaristov a pred OD Prior.

Spoločnosť TSMPD si zároveň dovoľuje vyzvať návštevníkov centra mesta, aby rešpektovali ohraničenie bezpečnej zóny natieraných stĺpov.

RTV Prievidza:


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri