Vstupná brána do LesoparkuLorem ipsum dolor sit amet 18. 1. 2019 09:53

Najmä obyvatelia prievidzského sídliska Kopanice môžu využívať upravený vstup do Lesoparku. Pri jeho vstupe od Clementisovej ulice vyrástla drevená stavba. Je to nová vstupná brána, ktorá nahrádza pôvodnú. Brána bola dokončená ešte v závere roka 2018.

Po architektonickom návrhu z dielne Acad.arch. Rastislava Nemeca vznikla vizualizácia vstupnej brány do Lesoparku. Snahou bolo vytvoriť objekt, ktorý bude citlivým a zároveň nápaditým a pútavým označením miesta vstupu do Lesoparku.

Koncepcia riešenia vstupnej brány spočíva vo vytvorení objektu, ktorý je inšpirovaný, alebo môže evokovať lesnú architektúru či mobiliár, s ktorým sa môže každý návštevník stretnúť v lesnom prostredí, ako je napríklad: posed, rozhľadňa, orientačné smerovníky, altánok. Architektúra vstupnej brány má drevenú základnú nosnú konštrukciu, čím má pôsobiť neutrálne, harmonicky, s lesným okolím. Objekt je osadený vedľa existujúceho prístupového chodníka, na voľnej trávnatej ploche, medzi okrajom lesa a ulicou V. Clementisa.

Okrem funkcie vizuálno-informačnej (pútač) môže táto stavba tiež slúžiť aj ako miesto bod krátkeho zastavenia, oddychu či posedenia s vyhliadkou na vyvýšenej plošine pozorovateľne.

Cena za dielo predstavuje sumu 6 930,19 eur.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri