Významné udalosti v dejinách Prievidze vytesali do kameňaLorem ipsum dolor sit amet 15. 8. 2018 13:17

August v znamení prievidzských hodov ozvláštni aj vynovený obklad pred kláštorom piaristov.

Na antracitovú kamennú stenu na Námestí piaristov, ktorá bola súčasťou rekonštrukcie priestoru v týchto dňoch mesto doplnilo dátumy významných udalostí z histórie Prievidze.

"Po uplynutí lehoty, kedy sme nemohli zasahovať do pôvodného projektu, ktorý bol financovaný z eurofondov sme sa rozhodli ozvláštniť novinkami aj námestie pred najkrajším barokovým kostolom v okolí. Prvotným impulzom bolo pridanie lavičky so živými kvetmi a stromom, ktorý bude v nasledujúcich rokoch poskytovať príjemným tieň oddychujúcim obyvateľom. Pri príležitosti tradičných hodových slávností sme sa rozhodli doplniť na susediacu kamennú stenu dátumy významných udalostí, ktoré sú späté s Prievidzou. Obyvatelia, sa tak počas oddychu budú môcť dozvedieť niečo nové z histórie nášho mesta" vysvetľuje primátorka Macháčková.

S výberom konkrétnych udalostí pomohla Komisia Kultúry a školstva s predsedníčkou Helenou Dadíkovou v spolupráci so štátnym archívom v Bojniciach, kde významne prispela do výberu vedúca archívu pani Zuzana Kotianová. "Vypieskované nápisy uvádzajú významné roky, počas ktorých boli napríklad pričlenené mestské časti Veľká a Malá Lehôtka, slávnu vzburu prievidzských žien, ale aj dátum prvej písomnej zmienky o Prievidzi, ktorej výročie si aktuálne pripomíname " dopĺňa poslankyňa Dadíková. Zároveň kamenný múr na Námestí piaristov ponúka priestor na doplnenie ďalších významných udalostí.

RTV Prievidza:


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri